HEMEN BAŞVUR Eğitim Sistemimiz | Kızılay Butik Dershane

Eğitim SistemimizEğitim Sistemimiz

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Günümüzde en gelişmiş, refah içinde yaşayan, dış ülkelere bağımlılığı, ihtiyacı ve mecburiyeti bulunmayan ülkeler eğitim konusunda kendilerini aşmış olan, belirli noktalara ulaşmış, eğitime gereken önemi veren ülkelerdir. Eğitim seviyesi eğitime verilen değer ile ülkenin geldiği noktanın ne kadar iyi bir nokta olduğunu tüm ülkeleri incelediğimizde görebiliriz.

Eğitimin gelişmesi için belirli bir düzene oturtulmuş olması ve bu düzen üzerinde yürüyor olması gerekmektedir. Ancak bizim eğitim sistemimiz de maalesef ki oturtulmuş bir düzen bulunmuyor. Hemen hemen her yıl değişen eğitim sistemimiz nedeni ile öğrenciler de bu sisteme olan güvenini kaybetmiş durumdalar. Değişen sistem, müfredat ya da sınavlar öğrencilerin de stres yaşamasına ve başarısız olacağı duygusunu hissetmesinin yanı sıra geleceğe karşı umutla bakamamasına neden olmaktadır.

Kurumumuzun eğitim sistemi ile öğrencilerin genel sisteme olan bu güvenini kazanmaları ve yaşadıkları stresten uzaklaşmalarını hedef almaktadır. Değişen her sistemden öğrenciler açık ve detaylı olarak bilgilendirilmektedir.

Eğitim sistemini oluştururken kalıcı temeller ve ilkeler üzerine kurulmalı ve uzun yıllar her kademe için uygunluğu olmalıdır. İlk kademe eğitim hayatında oldukça önemli olan bir kademedir. Bu nedenle ilk kademe olan anaokuluna gereken değer verilmeli ve belirgin bir sistem oturtulmalıdır. Özellikle her kademede devlet okullarında verilen eğitimin kalitesi arttırılmalı ve her öğrenci için eşit şartlarda eğitim sunulmalıdır. İmkanı bulunmayan öğrenciler de en iyi ve en kaliteli şekilde eğitim almalıdır. Bu eğitimi verecek olan öğretmenlerimiz de istediğimiz standartlarda bulunmalıdır. Eğitim sistemimizin iyileşmesi demek ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve dünya standartlarına ulaşması demektir. Eğitime verilen değer ve yapılan yatırımlar her zaman için dolu yatırım olarak göze görünmelidir. Ancak yatırım yapmak birkaç tane okul açmak ya da sayısız öğretmen atamak değildir. Yatırım yapmak öğrencilere kaliteli ve en iyi şekilde eğitim sunmak, oturtulmuş bir eğitim sistemi ile öğrencilerin güvenini kazanmak ve tüm çocuklarımızın hedefler, hayallerine ulaşmalarında onlara destek ve rehber olmaktır.

Her öğrenci günümüzdeki eğitim sistemimiz de bütün dersleri almak ve bu derslerden belirli başarılar elde etmek zorunda. Ancak bütün öğrenciler her alanda başarılı olmayabilirler. Öğrenciler her dersi almaktan ve bu derslerden belirli başarılar elde etmektense, kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda dersler almalı ve öğrenciler bu alanlarda desteklenmelidir. Bu şekilde olduğu zaman hem daha başarılı bireyler yetişir hem de daha mutlu bireyler yetişir. Anne ve babalarında bu durumda üzerlerine belirli bir sorumluluk binmektedir. Onlarda tıpkı eğitim sistemimizde olduğu gibi öğrencilerin her alanda başarılı olmasını istemekte özellikle de bu istekleri belirli dersler üzerinde olmaktadır. Oysa bu derslerin başarısında çok çocuklarının ilgi duyduğu alanlara ve yeteneğinin bulunduğu alanlara yönlendirerek destek olsalar çok daha başarılı bireyler yetişmesine katkı sağlamış olurlar.

Kurumumuzun benimsediği eğitim sistemi öğrenciye kendine güvenmesine öğreten, başarıya giden yolda yanında olan başarıyı kendisinin kazandığını hissettiren, en kaliteli eğitimciler ile öğrencilerimize eğitim imkanı sunan bir eğitim sistemidir.

Kızılay Butik Dershane  Kızılayın başlıca dershaneleri

Kızılayın başlıca dershaneleri

İyi bir dershane aynı zamanda iyi bir üniversite kazanmanın anahtarı. Bir çok dershane okulla destek olmak ve öğrencileri sınava hazırlamak için ça...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0 312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.