HEMEN BAŞVUR Etimesguttaki Kurslar | Kızılay Butik Dershane

Etimesguttaki Kurslar

Kızılay Butik Dershane  Etimesguttaki Kurslar


Etimesguttaki Kurslar

YKS Hakkında Her Şey: Etimesguttaki Kurslar

Yükseköğretim Kurumları sınavı (YKS), yeni eğitim – öğretim yılının yeni üniversite giriş sınavının adıdır. Daha önceki YGS-LYS sınavlarından farklı olarak aynı hafta içerisinde ancak iki oturum şeklinde gerçekleşmektedir. YGS-LYS sisteminde öğrenciler önce YGS oturumuna giriyorlar, birkaç ay sonra ise LYS oturumuna tabi olmaktaydılar. Ancak YKS adı verilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile bu durum ortadan kalkmıştır. Üçüncü oturum olan Yabancı Dil Testi ise bir hafta sonra gerçekleşecektir. Etimesgut’taki kurslardan önce YKS nedir, soru dağılımı ne şekildedir inceleyelim.

TYT – AYT Nedir? Soru Dağılımları Nelerdir?

Öğrencilerden ilk olarak TYT denilen Temel Yeterlilik Testi’ni başarıyla tamamlamaları ve 180 puanlık barajı geçmeleri beklenmektedir. Bu alanda Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji), Sosyal Bilimler (Din, Felsefe, Tarih, Coğrafya) soruları sorulmaktadır. Soru dağılımlarına bakıldığında 40’ar soru Matematik ve Türkçeden gelirken, 7’şer soru Fizik ve Kimya’dan, 6 soru ise Biyolojiden gelmektedir. Sosyal bilimler kapsamında ise öğrencilerden 5’er soru da din, felsefe, tarih ve coğrafyadan cevaplamaları beklenmektedir. Toplamda 120 soruya ulaşan TYT için ise 135 dakika süre verilmektedir. 

Alan Yeterlilik Testi denilen AYT oturumunda ise toplamda 160 soruya ulaşan sorulan dağılımları ise şöyledir: Türk Dili ve Edebiyatı – Soysal Bilimler 1 Testi için Türk Dili ve Edebiyatı Testinden 24 soru, Tarih testinden 10, Coğrafya testinden ise 6 soru sorulacaktır. Sosyal bilimler 2 Testi için ise Tarih testinden 11 ve Coğrafya testi için 11 soru, Din dersinden veya Felsefe Grubundan ise 6 soru çıkacaktır. Son oturum olan Yabancı Dil Testinde ise 80 soru sorulacaktır. Öğrencilerin en çok zorlanacakları alan muhtemelen AYT oturumu olacaktır.

Ebeveynlerin ve öğrencilerin bu zorlu mücadelesinin yanında onlara destek olan pek çok kurs bulunmaktadır. Bu kurslar bazen özel ders olabildiği gibi, okul kursları ya da YKS kursları veya dershaneleri de olabilmektedir. Öğrencilerinin en iyi şekilde YKS kurslarına hazırlanmalarına yardımcı olacak olan Etimesguttaki Kurslar oldukça işinize yarayacak ve cazip imkanlarıyla size güzel bir gelecek sunacaktır. Onları değerlendirebilir ve üniversiteye aralanacak kapıyı oraya atacağınız bir adımla açabilirsiniz.

 

Odak kelime: Etimesguttaki kurslar

 

 

Kızılay Butik Dershane  Etimesgutun En İyi Dershanesi

Etimesgutun En İyi Dershanesi

Öğrencileri sınava hazırlanan veya okulda yüksek başarıyı yakalayamayan velilerin yapması gereken şeylerden biri okul eğitiminin yanında dershane e...

← Devamını Oku
Kızılay Butik Dershane  Etimesgut AYT dershanesi

Etimesgut AYT dershanesi

Etimesgut AYT dershanesi için herhangi bir kurum belirlemediyseniz henüz geç kalmış sayılmazsınız. Etimesgut gibi eğitim kurumları bakımından potan...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0 312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.