HEMEN BAŞVUR YKS TYT | Kızılay Butik Dershane

YKS TYTYKS TYT

Üniversite sınav sisteminin değişmesi ve örnek sorularının hala yayınlanmaması öğrencileri tedirgin etmektedir. Yeni adı YKS olan sistem iki Cumartesi-Pazar olmak üzere iki oturumdan oluşmuştur. YKS TYT Dershanesinde İlk oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) dir.TYT de 40 Türkçe, Sosyal Bilimler; Coğrafya:(5 soru),Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi:(5 soru),Felsefe:(5 soru),Tarih: (5 soru) toplam 20 soru ve 40 Temel Matematik, 20 Fen Bilimleri; Biyoloji(6 soru),Fizik(7 soru),Kimya(7 soru) olmak üzere toplam 120 soru sorulacaktır.
Ankara Kızılay dershanemizde Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nin süresi 135 dakikadır. İkinci Oturumda adaylara Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testinde 40, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40, Matematik Testinde 40 ve Fen Bilimleri Testinde 40 olmak üzere YKS toplam 160 soru sorulacaktır. YKS ye girecek öğrencilerin hedeflerine ulaşması için tercih edeceği kurumlardan ilki Ortadoğulular Eğitim Kurumları/Kızılay dır. Ortadoğulular Eğitim Kurumları Ankara’nın merkezi Kızılay da öğrencilerine hizmet vermektedir.

 

Etüt Sistemi

Ankara Kızılay Butik Dershanesinde Kurumumuzda öğrencilerimizin eksiklikleri göz önünde bulundurularak öğrencilerimize bireysel ve grup etütleri ve...

← Devamını Oku

YKS ve TYT Nedir?

Önceden YGS (yükseköğretime giriş sınavı) ile LYS sınavına giriyorlardı ilk oturumda baraj 150 puan idi ve 2. Oturum ile aralarında 3 ay süre vardı. 

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0 312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.